مجموعه هاي پژوهشي - مناسبتي
 • واحد تامين محتواي سايت اداره كل پژوهشهاي اسلامي رسانه براي استفاده هر چه بهتر از آثار مركز، در اين بخش مجموعه هايي از مناسبت‌هاي مهم سال را به صورت مجزا در قالب بسته‌هاي مناسبتي ارائه مي‌نمايد.
  تمامي اين مطالب برگرفته از منشورات مركز اعم ازكتاب، نشريه، مقاله و گزيده‌هاي معارفي مي‌باشد اين مجموعه به منظور اطلاع‌رساني پژوهشگران و كاربران و نيز دستيابي سريعتر برنامه سازان و مديران سازمان تهيه شده است.

   

  آثار مرتبط با عيد سعيد غدير خم

   

  با توجه به اهميت و جايگاه عيد غدير خم در امر برنامه سازي، اداره كل پژوهش هاي اسلامي بسته مناسبتي عيد ولايت را در چهاربخش تهيه و تدوين نموده است؛ كه به پيوست تقديم مي شود : اين آثار عبارتند از:

  الف.  آثار مكتوب اداره پژوهش‏هاي اسلامي با موضوع عيد غدير؛

  ب. آثار منتشر شده در نشريات اداره كل پژوهش­هاي اسلامي درباره موضوع عيد غدير؛

  پ. آثار پژوهشي متناسب با موضوع عيد غدير در قالب مقالات، متون ادبي، شعر، زيرنوشت؛

  اميد است اين مجموعه بتواند برنامه سازان محترم رسانه ملي را در امر توليد محتواي عيد غدير ياري كند.

  جهت دسترسي به آثار مرتبط كليك كنيد

  ماخذشناسي آثار مركز مرتبط با سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني

   

  اداره پژوهش‌هاي اسلامي رسانه كه با هدف كمك به تبيين و ترويج معارف الهي و تحقق اهداف گران‌قدر نظام اسلامي شكل گرفته است، تلاش مي‌كند فرآورده‌هاي فرهنگي متناسب با شرايط زماني و مكاني را در اختيار اصحاب رسانه اعم از پژوهشگران، كارشناسان و برنامه‌سازان قرار دهد. بر اين اساس در نوشتار حاضر بخشي از آثار منتشر شده از طرف مركز كه با موضوع  توليد ملي ، حمايت از كار و سرمايه ايراني  ارتباط  تنگاتنگي دارد و در تبيين ابعاد مختلف اين موضوع مي‌تواند مفيد واقع شود در سه بخش: كتاب، جزوه، نشريه به شرح زير معرفي مي‌گردد

  جهت دسترسي به آثار مرتبط كليك كنيد


  پژوهش هاي مرتبط با انتخابات

   

  مقام معظم رهبري: ملت ايران با اين بصيرت، ايستادگي و حضور به هنگام در صحنه، هيچگاه شكست نخواهد خورد و در انتخابات 12 اسفند نيز ملت بار ديگر هوشياري و موقع شناسي خود را نشان خواهد داد و با حضور پرشور و فراوان خود در انتخابات مجلس نهم، ضربه سخت ديگري به دشمن خواهد زد.

  به پيوست بخشي از آثار اداره كل پژوهشهاي اسلامي رسانه در زمينه انتخابات كه در قالب كتاب يا نشريه و مقاله فراهم شده است بر روي سايت قرار داده شد

  جهت دسترسي به آثار مرتبط كليك كنيد

  مناسبت هاي

  ايام حج

   

  حج، فريضه اي است مقدس كه در پاك سازي دل و به دست آوردن نور الهي نقش تاثيرگذار دارد. حج مجموعه مناسكي است پر از رمز و راز كه طوافش انسان را از خود رايي و خودستائي دور مي كند و با هر قدم كه برداشته مي شود به معبود نزديك تر مي گردد. حج دريايي است كه هر كس قطره اي از آن بنوشد به اندازه اقيانوسي تشنه معارف اسلامي مي شود. حج محلي است براي تزكيه نفس، تربيت روح، تطهير و تقواي قلب. و بالاخره حج و مناسك آن مقدمه اي است براي ورود به حريم كبريائي، اجابت دعوت حق، پناهندگي به درگاه ربوبي، كسب معرفت و مبارزه با نفس. 

   

  جهت دسترسي به آثار مرتبط كليك كنيد

  مناسبتهاي

  ماه محرم و صفر

   

  ماه محرم، يادآور خاطره رسالتي خونين است كه با گذشت قرن ها هر سان تازه تر و هر روز جلوه اي نو مي يابد. فداكاري، ايثار، جانبازي، شهامت و شهادت، نمادهايي است از قيام بزرگ پرچمدار آزادي و آزادگي و نشاني است از اهداف بلند آن نهضت.

  بدون ترديد قيام امام حسين (ع) نقطه عطفي در تاريخ اسلام است و چونان ستاره اي درخشان در فرا راه حركت جوامع و بيداري توده هاي آزادي بخشي است كه در مكتب عاشورا يك الگوي عملي جستجو مي كنند.

   

  جهت دسترسي به آثار مرتبط كليك كنيد

  مناسبتهاي

  ماه ربيع الاول

   

  ربيع بهار سراپا سبزي است كه با نقش مسيحايي محبوب خدا جان گرفته است. ربيع الاول ماه آمدن رسول مهرباني و مهر و اميد آسماني است، ماه ديدن روي احمد و طلوع چهره صادق آل محمد(ص) است. ربيع ، هجرت از تاريكي به نور و از اختناق جاهليت به صفاي علم و فضيلت است. ربيع آغاز درخشش آخرين وديعه خدائي وامامت انسان كامل و آسماني است و بالاخره ربيع بهاري است كه با اتحاد و اتفاق جامعه  اسلامي فراگير شدن اسلام را نويد مي‏دهد.

   

  جهت دسترسي به آثار مرتبط كليك كنيد

  مناسبت هاي مربوط به پيروزي انقلاب اسلامي

  انقلاب اسلامي، رويدادهاي بزرگ در سالهاي پاياني قرن چهاردهم بود كه با رهبري روحانيت و حمايت ملت به اميد حاكميت ارزشهاي ديني در جامعه ايران به وقع پيوست و پس از شكل گيري اوليه در سال 1341 و آماده شدن بستر و فراهم آمدن زمينه ها در طي يك سال اوج گرفت و به ثمر نشست. بسته حاضر مجموعه اي است از حوادث برجسته در يك سال منتهي به پيروزي انقلاب كه بر پايه آثار اداره كل پژوهشهاي اسلامي رسانه فراهم آمده است.
  1قيام 19 دي مردم قم - 1356
  2قيام 29 بهمن مردم تبريز - 1356
  3نماز عيد فطر و راهپيمايي ميليوني - 13 شهريور 1357
  4كشتار گسترده مردم تهران - 17 شهريور 1357
  5آتش سوزي سينما ركس آبادان - 28 مرداد 1357
  6هجرت امام خميني (ره) از نجف به پاريس - 13 مهر 1357
  7كشتار دانش آموزان - 13 آبان 1357
  8فرار شاه از كشور - 26 دي 1357
  9ورود امام خميني (ره) به ايران - 12 بهمن 1357
  10معرفي مهندس بازرگان به نخست وزيري - 16 بهمن 1357
  11بيعت همافران نيروي هوايي ارتش با امام خميني(ره)- 19 بهمن 1357
  12شكسته شدن حكومت نظامي - 21 بهمن 1357
  13پيروزي انقلاب اسلامي - 22 بهمن 1357