دومين كارگاه مهارت‌افزايي مشاوران و ارزيابان فيلمنامه در قم برگزار شد.
 • به همت دفتر فيلمنامه رسانه ملي، دومين كارگاه مهارت‌افزايي مشاوران و ارزيابان فيلمنامه در اداره‌كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه قم باحضور چهل تن از نويسندگان، پژوهشگران و فيلم‌سازان برگزار شد.

  در اين سلسله كارگاه‌هاي مهارت‌افزايي علاوه بر يكسان‌سازي معيارها و ملاك‌هاي اوليه جهت مشاوره مناسب به نويسندگان فيلمنامه، به بايدها و نبايدهاي نگارش فيلمنامه و توجه ارزيابان به اين مساله اشاره مي‌گردد.

  جناب آقاي حسين اسدي‌زاده مديركل دفتر فيلمنامه رسانه در اولين جلسه اين مجموعه كارگاه‌ها گفت: دفتر فيلمنامه بر خود لازم مي‌داند شرايطي را فراهم كند تا نويسندگان فيلمنامه بتوانند به بهترين وجه ايده‌هاي نمايشي خود را به نگارش برسانند و اين شكل نمي‌گيرد مگر با اضافه‌شدن گروه‌هاي مشاوره و ارزيابان فيلمنامه.

  وي در ادامه گفت: دفتر فيلمنامه رسانه با تمام توان درصدد ايجاد ساز و كار مناسب توليد فيلمنامه براي آثار نمايشي است كه لازم است علاوه بر تلاش در جهت رفع موانع زمينه ايجاد اعتماد هنرمندان عرصه فيلم و سريال را جلب نمايد.

  گفتني است كارگاه‌هاي مهارت‌افزايي مشاوران و ارزيابان فيلمنامه به مدت 5هفته در اداره‌كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه به صورت هفتگي برگزار مي‌شود.

  اخبار