تكريم و معارفه مديركل پژوهش هاي اسلامي صدا و سيما
 • آيين تكريم مديركل پژوهش هاي اسلامي رسانه و معرفي سرپرست اين اداره كل با حضور رييس مركز تحقيقات سازمان برگزار شد.

  به گزارش واحد ارتباطات اداره‌كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه، آيين تكريم مديركل اين  اداره كل و معرفي سرپرست آن با حضور دكتر طلوعي رييس مركز تحقيقات سازمان صدا و سيما برگزار شد.

  در اين مراسم از خدمات چهارساله دكتر محمد حسين ظريفيان قدرداني و حجت الاسلام و المسلمين صادق ليراوي به عنوان سرپرست اداره كل پژوهش هاي اسلامي صدا و سيما معرفي شد.

   

  در ابتداي اين آيين، دكتر محمد حسين ظريفيان ضمن ارائه كارنامه عملكرد مجموعه در بازه زماني سال ۹۵ تا سال۹۹، دستاوردهاي مهم اداره‌كل در دو حوزه ماموريت آن يعني تامين محتواي ديني براي حوزه پيام و ايفاي حلقه اتصال ميان سازمان و حوزه‌هاي علميه را بر شمرد.

  وي افزايش ۱۷۲ درصدي پروژه‌هاي پژوهشي و ارتقاء كيفي آنها هم در روش و هم در محتوا، مرجعيت يافتن اداره‌ كل در قلمرو اخلاق و رسانه، تربيت دهها كارشناس توانمند براي برنامه هاي معارفي، رونق يافتن توليدات الگويي، سرمايه گذاري بر ميراث شيعي و ارتباط نزديك و فراگير با شبكه هاي سيما و صدا و تعامل سازنده با نهادهاي حوزوي را از جمله دستاوردهاي ارزنده چهار سال اخير عنوان كرد.

  دكتر ظريفيان با اشاره به رويش هاي مبارك اخير اداره كل در حوزه سرمايه انساني بر بهبود بازدهي و كارآمدي مجموعه و گسترش روحيه همدلي و همكاري در اين دوره تاكيد كرد و در پايان از همراهي و تلاش خستگي ناپذير همه‌ همكاران در بخش هاي مختلف سپاسگزاري نمود و آينده اي سرشار از اثرگذاري روزافزون را براي يگانه مركز راهبردي مطالعات دين و رسانه خواستار شد.

  در ادامه دكتر علي طلوعي رييس مركز تحقيقات سازمان صدا و سيما با تشكر از  جديت عالمانه دكتر ظريفيان در طول چهار سال مسئوليت اداره كل گفت: تلاش هاي سازمان براي جلب موافقت بنياد ملي نخبگان با هدف تمديد ماموريت ايشان نتيجه بخش نشد و اميدواريم در جايگاه مشاور عالي رئيس مركز تحقيقات از همفكري و همكاري دكتر ظريفيان بهره مند شويم.

  رييس مركز تحقيقات سازمان به ضرورت پرداخت به مضمون و درون مايه آثار اشاره و اين مهم را از محورهاي اساسي اداره كل پژوهش ها معرفي نمود و افزود: رسانه محتاج طراحي تماتيك در مواجهه با دين است چرا كه ماحصل عدم پرداخت به مضمون و درونمايه، توليد پيام هاي متعارض و انتشار آن در رسانه ديني است.

  دكتر طلوعي تاكيد كرد: بايد علاوه بر توليد داده، به كيفيت داده ها نيز توجه شود و  كيفي شدن داده هاي رسانه در گرو توليد مضمون و درونمايه است.

  در ادامه دكتر طلوعي، حجت الاسلام و المسلمين صادق ليراوي را به عنوان سرپرست مجموعه معرفي كرد. لازم به توضيح است حجت الاسلام و المسلمين ليراوي از مديران پيشكسوت اداره كل پژوهش هاي اسلامي است كه پيش از اين مديريت دفتر پژوهش هاي بنيادي اداره كل را به عهده داشت.

   

  شايان ذكر است دكتر محمد حسين ظريفيان  به عنوان مديركل توسعه اثرگذاري سرآمدان و نخبگان در بنياد ملي نخبگان كشور آغاز بكار كرد.

  اخبار