مستند"روايت مقاومت"در تالار انديشه اداره‌كل پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما اكران شد. ⁣
 •  

  مستند"روايت مقاومت" با حضور محمدحسين همتي‌نژاد و حسين رضايي، سازندگان اين مجموعه، در تالار انديشه اداره‌كل پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما اكران شد.

   

  به گزارش واحد ارتباطات اداره‌كل پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما،  مستند «روايت مقاومت» منتخب پانزدهمين جشنواره بين‌المللي مقاومت در 60 دقيقه است كه به نمايش نبرد رزمندگان جبهه مقاومت مي‌پردازد.

   

  در حاشيه‌ي اكران اين مستند، حجت الاسلام ليرواي، سرپرست اداره‌كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه، از اهتمام به اكران آثار توليدي تقدير كرده و بيان كردند: از آنجا‌كه پژوهش‌ها در اين مركز، در پيوندي ناگسستني با رسانه قرار دارد، از طرفي انفكاك از رويت آثارِ توليدي موجب ضعف پژوهش‌ها شده و از طرف ديگر نمايش اين آثار موجب تأمين اندوخته دانشي پژوهشگران خواهد بود.

   

  در ادامه نشست، سازندگان اين مستند، ضمن بيان شرايط حضور، مشكلات و راهكارها در مسير فيلمبرداري افزوندند: كم كردن فاصله‌ي بين واقعيت جبهه‌هاي مقاومت و روايت‌هاي منقول از آن، انگيزه‌ي ما براي ساخت اين اثر بود.

   

  ايشان با بيان اين مطلب كه ما در واقع نيروهاي رزمي- روايي بوده‌ايم، مسير توليد مستند را، مسيري پيرايه شده از هرگونه پيش‌فرض و سناريوپردازيِ داستاني معرفي كرده و آن را مستند محض و مستند موقعيت خواندند.


   

  اخبار