دكتر ظريفيان در اولين جلسه شوراي بسيج اداره كل بيان داشت: بسيج يعني دغدغه مندي مستمر توام با خلاقيت و نوآوري
 • به گزارش روابط عمومي اداره كل پژوهش هاي اسلاي صداوسيما، اولين جلسه شوراي پايگاه بسيج اين اداره كل با حضور دكتر محمد حسين ظريفيان مديركل پژوهش هاي اسلاي رسانه و اعضاي شوراي پايگاه، چهارم دي ماه در تالار انديشه اين اداره كل برگزار شد.
   
  حجت الاسلام و المسلمين دكتر عبدالله جلالي فرمانده پايگاه بسيج اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه در ابتداي اين نشست با اشاره به جنگ نرم دشمن عليه نظام جمهوري اسلامي گفت: بسيج در شرايط امروز مقابل هجمه هاي فرهنگي سنگين دشمن ايستاده و وظيفه ماست كه آن را تقويت كنيم.
  وي با اشاره به وظايف بسيج اداره كل پژوهش هاي اسلامي صداوسيما بيان داشت: محور فعاليت هاي اين پايگاه علمي و پژوهشي است و بايد برنامه ريزي هاي لازم را براي بهره گيري هرچه بيشتر از ظرفيت هاي علمي اين اداره كل براي ترويج معارف ديني انجام داد.
  حجت الاسلام و المسلمين جلالي برگزاري حلقه هاي صالحين و همچنين آموزش هاي تخصصي بسيجيان را يكي ديگر از ماموريت هاي پايگاه بسيج دانست و ابراز داشت: بايد براي افزايش بصيرت ديني و انقلابي  بسيجيان رسانه ملي طراحي و اقدام لازم صورت پذيرد.
  فرمانده پايگاه بسيج اداره كل پژوهش هاي اسلامي صداوسيما در ادامه اعضاي شوراي پايگاه و ماموريت هاي آنها معرفي كرد.
   
  دكتر محمد حسين ظريفيان مديركل پژوهش هاي اسلامي صداوسيما نيز در اين جلسه با اشاره به روايتي از اميرمومنان علي(ع) بيان داشت: حضرت مي فرمايد مومن كسي است كه كم هزينه اما پرفايده باشد. مهمترين ويژگي بسيجي نيز همين است كه پرفايده و پر ثمر است. از ابتداي انقلاب وقتي به روند فعاليت هاي بسيج نگاه مي كنيم در مي يابيم كه در هر عرصه اي وارد شد ثمره اش درخشان و چشم گير بود.
  وي گفت: امروز كشور ما در يك محاصره تمام عيار قرار دارد. به نظر مي رسد فشارهاي همه جانبه تاكنون به اين اندازه سابقه نداشته است. شبكه هاي ماهواره اي رسما مردم را به حضور در خيابان و حركت هاي اعتراضي و اغتشاش عليه نظام دعوت مي كنند و تمام آبروي حرفه اي خود را براي نابودي نظام زيرپاگذاشته اند. از سوي ديگر متاسفانه برخي مسئولان در داخل نيز پازل دشمن را تكميل مي كنند.
   
  دكتر ظريفيان گفت: در اين شرايط حساس سازمان صداوسيما مسئوليت سنگيني را به دوش مي كشد چرا كه فعاليتش به افكار عمومي پيوند خورده و بايد در درگيري روايت ها حضور جدي و اثرگذار داشته باشد. بسيج صداوسيما نيز در همين راستا متفاوت است و مسئوليت سنگيني بر عهده دارد.
  وي با تاكيد بر ضرورت توجه عميق به بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي براي طراحي راهبردهاي بسيج بيان داشت: رهبر معظم انقلاب اين بيانيه را در مقابل انفعال و سرخوردگي و نااميدي برخي خواص و مسئولان نگاشته و با رويكرد اميدآفرين، آينده انقلاب را تحليل كرده اند. اين بيانيه خون تازه اي در رگ هاي جامعه به ويژه جوانان جاري ساخت كه بايد از اين ظرفيت عظيم به وجود آمده با هوشياري بهره برد.
   
  دكتر ظريفيان بيان داشت: دشمن خارجي امروز توانسته با سياه نمايي دستاوردهاي انقلاب اسلامي در طول 40سال گذشته برخي از مسئولان را مرعوب نمايد و براي القاي ناكارآمدي نظام از آنها استفاده كند. رسانه هاي غربي با تخريب وجهه نظام اسلامي در راستاي براندازي انقلاب، نگاهي غيرواقع بينانه را در جامعه القا مي كند. اين نگاه با ضعف در عملكرد برخي مسئولان متاسفانه تقويت مي شود. در اين شرايط رسانه وظيفه اي خطير بر عهده دارد كه با روحيه بسيجي بايد وارد ميدان شد.
   
  مديركل پژوهش هاي اسلامي صداوسيما با اشاره به ضرورت جريان يافتن فرهنگ بسيجي در تمام ساختار صداوسيما گفت: بسيجي يعني دغدغه مندي مستمر كه به هيچ سقف و حدودي نيز محدود نمي شود و سرشار از خلاقيت و نوآوري است. اين روحيه است كه فقط در مقابل هجمه سنگين دشمن مي تواند توطئه ها را خنثي كند.
  وي گفت: اگر بخواهيم روحيه بسيجي در همه كاركنان سازمان جاري شود بايد اعضاي شورا و عناصر اصلي رفتارشان سرشار از مجاهدت و دلسوزي نسبت به فعاليت ها و همكاران باشد. نبايد مسئوليت ها ايجاد حجاب كند كه همين امر موجب سقوط اخلاق مي شود و آفت كار است.  
   دكتر ظريفيان استفاده از ظرفيت هاي بسيج براي ترويج معارف ديني در بدنه سازمان صداوسيما و حضور فعال در حوزه توليدات الگويي معارفي ضروري دانست و ابراز داشت: براي همكاري و هم افزايي با بخش هاي مختلف بسيج سازمان و بيرون از سازمان مانند بسيج اساتيد و ساير اقشار برنامه ريزي كنيد و تلاش كنيد در اين مسير همه امكانات و ظرفيت ها براي تبليغ معارف ديني به كار برده شود.

  اخبار