همايش علمي پژوهشي اخلاق و رسانه آذرماه برگزار مي شود
 • دبير همايش اخلاق و رسانه: اخلاق گمشده انسان معاصر در رسانه است / همايش علمي پژوهشي اخلاق و رسانه آذرماه برگزار مي شود.

  به گزارش روابط عمومي اداره كل پژوهش هاي اسلامي صداوسيما، دكتر محمدحسين ظريفيان در نشست  خبري همايش علمي پژوهشي اخلاق و رسانه كه پيش از ظهر امروز در تالار انديشه اداره‌ كل پژوهش هاي اسلامي سازمان صداوسيما برگزار شد نقش رسانه ها را در ساحت فرهنگ و اخلاق تعيين كننده و اساسي دانست و گفت: امروزه جامعه هر چه به سمت جلو حركت مي كند با نقش آفريني رسانه بيشتر آشنا مي شود و اخلاق گمشده انسان معاصر در رسانه است.

  مدير كل پژوهش هاي اسلامي سازمان صداوسيما ادامه داد: متأسفانه آنچه كه امروزه با آن مواجه هستيم اين است كه رسانه هاي مؤثر در جهان بيش از آن كه در گسترش اخلاق الهي تلاش كنند در مسير غير الهي حركت مي كنند و اداره كل پژوهش هاي اسلامي صداوسيما دغدغه قلمرو دين و رسانه را دارد و تلاش هاي فراواني در اين زمينه انجام داده است كه ارزشمندي فراوان داشته و دارد.

  وي خاطرنشان كرد: تأثير گذاري رسانه در حوزه اخلاق موجب شده است به اين موضوع در اين مجموعه بيشتر توجه شود از اين رو از سال 96 موضوع اخلاق و رسانه مورد توجه بيشتر قرار گرفت و بر اين اساس همايش علمي پژوهشي اخلاق و رسانه طراحي شد كه بيش از چهل نهاد حوزوي، دانشگاهي و رسانه اي در برگزاري اين همايش، مركز پژوهش هاي اسلامي سازمان صداوسيما را با همكاري هاي علمي و از جمله برگزاري كرسي هاي ترويجي در مراكزشان ياري مي كنند.

  دبير همايش علمي پژوهشي اخلاق و رسانه با اشاره به اهداف برگزاري همايش اخلاق و رسانه گفت: توليد و توسعه دانش نظري در حوزه اخلاق و رسانه، نقد و بررسي نظريه هاي موجود در اين ساحت، تدوين شاخص هاي اخلاق حرفه اي، آسيب شناسي رسانه در حوزه اخلاق و رسانه و بيان راهبردها و راهكارها از اهداف برگزاري همايش علمي پژوهشي اخلاق و رسانه به شمار مي روند.

  دكتر محمد حسين ظريفيان با بيان اين كه قلمرو موضوعي اين همايش در دو بخش تعيين شده است، اظهار كرد: بخش اول به بررسي، تبيين و آسيب شناسي رسانه اخلاقي و بخش دوم به بررسي، تبيين و آسيب شناسي اخلاق رسانه اي اختصاص دارد.

  مديركل پژوهش هاي اسلامي سازمان صدا و سيما ادامه داد: افتتاحيه همايش علمي پژوهشي اخلاق و رسانه هفتم آذرماه در تهران و اختتاميه همايش هشتم آذر در قم برگزار خواهد شد.


  دكتر ظريفيان در پايان خاطرنشان كرد: علاقه مندان به شركت در نخستين همايش علمي پژوهشي اخلاق و رسانه مي توانند چكيده مقالات خود را تا هفتم مهرماه و اصل مقاله را تا سي ام‌ مهرماه به وبگاه همايش به نشاني  www.scem@irc ارسال كنند.

  اخبار