سريال "سرّدلبران" در اداره‌ كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه نقد و تحليل و از كارگردان و ديگر عوامل آن تجليل شد

 • نشست تخصصي نقد و تحليل سريال تلويزيوني سرّدلبران و قدرداني از عوامل سازنده آن در تالار انديشه اداره‌كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه قم برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومي اداره‌كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه در ابتداي اين نشست كه با حضور كارگردان و تعدادي از عوامل سريال تلويزيوني سرّدلبران و پژوهشگران «دين و رسانه» در اداره‌كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه قم برگزار شد، احسان آذركمند مدير گروه پژوهشي هنر ، ارتباطات و فضاي مجازي اين اداره‌كل به تبيين پژوهش انجام شده در اين گروه درباره نقاط قوت و ضعف اين سريال و ارايه الگوي مطلوب پيشنهادي بازنمايي روحانيت در سريال هاي مناسبتي پرداخت، سپس دكتر محمدحسين ظريفيان مديركل پژوهش‌هاي اسلامي سازمان صدا و سيما طي سخناني ضمن خوش‌آمدگويي به ميهمانان گفت:كارنامه پرافتخار محمدحسين لطيفي در سريال‌هاي رسانه ملي و به خصوص سريال تلويزيوني سرّدلبران كه نقاط قوت فراواني داشت توانست ظرفيت‌هاي جديدي را به وجود آورد و گام‌هاي بلندتري را در جهت اعتلاي معارف اسلامي و بازنمايي روحانيت در قاب تلويزيون بردارد.
  مديركل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه ضمن اعلام آمادگي همكاري با برنامه‌سازان درباره موضوعاتي ازجمله مشاوره فيلمنامه، توليد الگويي و معرفي كارشناسان ديني براي برنامه‌هاي مناسبتي و مرتبط با معارف والاي ديني افزود: اداره‌كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه براساس تجارب موفق قبلي خود و ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي فعلي آمادگي ارائه مشاوره به برنامه‌سازان و توليدكنندگان آثار ديني و معارفي را دارد.
  در ادامه اين نشست محمدحسين لطيفي كارگردان سريال تلويزيوني سرّدلبران ضمن ابراز خرسندي از برگزاري اين جلسه با اشاره به اينكه دين و دينداري دغدغه همه ما هست و اين مسأله براي همگان ثابت شده است گفت: خداوند متعال را سپاسگزارم كه تاكنون توانسته ام به بخشي از فضاي دينداري در سريال ها و فيلمهايي كه توليد كرده ام بپردازم.
  لطيفي بابيان اين مطلب كه در زمان غريبي زندگي مي كنيم زيرا ممكن است با سخن و عمل ما جواني از دين و دينداري برگردد افزود: به همين دليل كاركردن در حوزه فيلم‌سازي بسيار كار سخت و حساسي است.
  وي با اشاره به گستردگي و نقش مهم رسانه ملي  تصريح كرد: وقتي منبري همچون تلويزيون در اختيار ما قرار دارد و مي توان بي واسطه با تعداد زيادي از مخاطبان در ارتباط بود بايد از اين فرصت ايجاد شده در برنامه سازي نهايت استفاده را كرد.
  كارگردان سريال تلويزيوني سرّدلبران در ادامه گفت: اين سريال نيز مانند ساير توليدات رسانه‌اي داراي كاستي‌هايي است اما با توكل به خداوند متعال سعي ما بر آن است تا در توليدات بعدي براي غني‌سازي بيشتر و رساندن مفهوم واقعي به مخاطبان گام برداريم و معتقديم اين سريال تا حد زيادي در رسيدن به اين هدف موثر بوده است.
  لطيفي يادآور شد: در اين سريال سعي كرده‌ايم تصوير درستي از زندگي روحانيت، ازجمله ساده زيستي و مشكلات زندگي آنان  را نشان بدهيم و فاصله بوجود آمده ميان قشر روحانيت و مردم را كم كنيم.
  وي افزود: هدف اصلي ما از ساخت اين سريال با محوريت مسجد و روحانيت و نشان دادن صريح و مستقيم آن و الگوسازي اين دو موضوع بوده كه مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است.
  دراين نشست پژوهشگران اداره‌كل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه سريال تلويزيوني سرّدلبران را با سوالات خود مورد نقد و تحليل قرار دادند و كارگردان  و برخي از عوامل اين سريال نيز به پرسش‌هاي حاضران پاسخ دادند.خاطر نشان مي شود در پايان اين نشست از كارگردان و برخي از بازيگران سريال تلويزيوني سرّدلبران با تقديم لوح وهدايايي ازسوي مديركل پژوهش‌هاي اسلامي رسانه تجليل و قدرداني شد.

  اخبار