كتاب "آخرين منجي(رهيافتي در شخصيت شناسي و انديشه شناسي حضرت مهدي )" منتشر شد
 • مسئله فهم دين و شناخت مكتب در عصر غيبت، مسئوليتي خطير و رسالتي دشوار تلقي مي گردد كه بر عهده همگان است؛ اما بخش هايي از حوزه علوم اسلامي و دانشگاهي و نهاد هايي فراگير همانند صدا و سيما وظيفه سنگين تري در آموزش و تبليغ دين بر عهده دارند. صدا و سيما به عنوان گسترده ترين و كارآمدترين رسانه اجتماعي، صاحب جايگاه منحصر به فردي است كه در يك جامعه دين مدار،اهدافي همچون نشر فرهنگ اسلامي و رشد فضائل و ارزش هاي اخلاقي را دنبال مي كند.
  اداره كل پژوهش هاي اسلامي رسانه نيز با هدف برقراري ارتباط ميان دو بخش حوزه علوم اسلامي و رسانه شكل گرفت و بر آن است تا با بهره گيري از ميراث ارزشمند ديني، چاره ساز نيازهاي فرهنگي باشد.تلاش در رسانه اي كردن مفاهيم ديني و ساماندهي پژوهش هاي بنيادي، كاربردي و مناسبتي، يكي از مهم ترين فعاليت هاي اين اداره كل است كه با استفاده بهينه از توانايي ها و اندوخته هاي علمي پژوهشگران حوزه و دانشگاه به آن جامه عمل مي پوشاند. وظيفه سنگين، اما شيرين تقويت برنامه هاي سازمان و تطبيق آن با آموزه هاي ديني، مسئوليتي است كه انجام صحيح آن مي تواند به ايجاد محيطي مناسب براي تزكيه و تعليم انسان و در نتيجه جامعه منجر گردد.
  اين اداره كل افتخار دارد كه در طول حدود 25 سال تلاش مداوم و مستمر خود در راستاي نشر و گسترش فرهنگ اهل بيت(ع) در موضوعات مختلف و با محوريت حضرات معصومين (عليهم السلام ) آثار و تاليفاتي با رويكرد رسانه اي و با هدف تامين محتوايي برنامه سازي رسانه ملي ارائه كند.
  كتاب آخرين منجي، شامل رهيافتي در شخصيت شناسي و انديشه شناسي حضرت مهدي (عج) از جمله آثاري است كه بهره گيري از متون مناسبتي آثار اداره كل و با رويكرد كمك به گروه هاي مختلف برنامه سازي تهيه و تدوين شده است. اين مجموعه شامل نوشتاري هاي اكثرا كوتاه و مستقل است كه تلاش شده به لحاظ منطقي ذيل بخش هاي مختلف ومتنوعي تدوين گردد.
  اين كتاب از 5 بخش شكل گرفته است: در بخش اول با عنوان شخصيت شناسي،در ذيل پانزده فصل به معرفي امام زمان(عج) پرداخته شده و مطالبي چون ميلاد و نسب امام زمان، امام از ديدگاه اهل سنت،امام زمانازديد گاه قرآن،پيامبران و روايات اهل بيت(ع) ومباحثي در باب سند غيبت (مانند حتمي بودن،فلسفه، دلائل و فوائد)و نيز ديد گاه ائمه(ع) در اين زمينه ،سفيران و بزرگان شيعه در دوره غيبت صغري و.... از عناوين اين بخش است.
  بخش دوم با عنوان انديشه سياسي در سه فصل به مطالبي مانند ادعيه و زيارات در كلام امام زمان (عج) چند حديث كوتاه از ايشان و ادعيه ائمه(ع) در حق امام عصر(عج) ارائه شده است.
  بخش سوم دربرگيرنده «متون ادبي» و دل نوشته هايي از عاشقان ومنتظران آن حضرت استكه با تفكيك موضوعات، ذيل عناويني چون ولادت، امامت، غيبت، جمعه، انتظار،جمكران و ظهور تدوين شده است
  در بخش چهارم با عنوان ايده ها و موضوعات برنامه سازي سعي شده است تا براساسموضوع و گروه هاي برنامه ساز، محورهايي متناسب با جامعه ديني ارائه گردد.
  در بخش منبع شناسينيز با كتابشناسي تك نگاشت هايي در باب شخصيت «موعود زمين وزمان» تلاش شده است تا آثاري براي بهره گيري بيشتر برنامه سازان معرفي شود

  اخبار