استقبال چشمگير از برنامه‌هاي اداره كل در كشور لبنان
 • دكتر محمد حسين ظريفيان مديركل پژوهش هاي اسلامي سازمان صدا و سيما در حاشيه برگزاري هفته فرهنگي قم در لبنان، به فعاليت هاي اين اداره ‌كل در اين رويداد فرهنگي اشاره و بيانكرد: اين اداره كل به عنوان يك دستگاه ملي مستقر در استان قم و بر اساس دعوت استانداري قم، در اين برنامه حضور يافته و در اين زمينه برنامه‌ريزي‌هايي از چند ماه پيش انجام شده است.

  وي اضافه كرد: اداره ‌كل پژوهش‌هاي اسلامي سازمان صدا و سيما تنها مركز راهبردي مطالعات دين و رسانه در جهان اسلام است كه افتخاري براي جمهوري اسلامي ايران، رسانه ملي و استان قم محسوب مي‌شود و يكي از اهداف شركت در اين رويداد معرفي فعاليت‌هاي پر افتخار اين مركز در ساحت دين و رسانه بوده است.

  دكتر ظريفيان يادآور شد: در طول نزديك به ربع قرن عمر اين اداره ‌كل، بيش از  750 عنوان كتاب و 1200 شماره نشريه،نرم افزارهاي كاربردي،مستندهاومحصول‌هايي هم درحوزه پژوهش هاي بنيادي و هم در حوزه پژوهش‌هاي كاربردي دين و رسانه توليد شده است.

  مديركل پژوهش‌هاي اسلامي سازمان صدا و سيما ادامه داد: غرفه اين اداره ‌كل در نمايشگاه هفته فرهنگي قم در لبنان، مشتمل بر معرفي و عرضه 55 اثر منتخب به سه زبان فارسي، عربي و انگليسي است كه مورد استقبال چشمگير عموم مخاطبان به‌ويژه اساتيد و دانش‌پژوهان حوزوي و دانشگاهي قرار گرفته است. همچنين اين اداره ‌كل در حال اكران هفت فيلم برگزيده سينماي ديني ايران در اين رويداد فرهنگي است و براي اولين بار فيلم فاخر محمد (ص) ساخته مجيد مجيدي را در لبنان اكران عمومي مي‌كند.

  دكتر ظريفيان با بيان اينكه از جمله مراكز تخصصي در حوزه علوم انساني اسلامي، اداره‌ كل پژوهش هاي اسلامي است افزود: از ديگر برنامه‌هاي اين اداره‌ كل برگزاري نشست تخصصي با اين موضوع تحت دو عنون"مباني، چيستي و امكان علوم انسانيِ اسلامي" و"مديريت اسلامي رسانه" با همكاري رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در لبنان و با حضور نخبگان، صاحب نظران و اعضاي هيات علمي دانشگاه المعارف لبنان بود كه مورد استقبال اساتيد و صاحبنظران قرار گرفت.

  مديركل پژوهش‌هاي اسلامي سازمان صدا و سيما در پايان بر پيوندهاي فكري و فرهنگي ايران و لبنان تاكيد كرد و افزود: ما و شيعيان لبنان ريشه در يك خاستگاه فكري داريم كه در دو اقليم متفاوت قرار گرفته‌ايم و اظهار علاقه اساتيد لبناني به بهره‌مندي از آثار اين ادارهكل در حوزه دين و رسانه منجر به همكاري هاي گسترده‌اي  از جمله ترجمه و نشر منتخب اين آثار خواهد شد.

  نمايشگاه هفته فرهنگي استان قم در لبنان تا 25 ارديبهشت ماه جاري صبح و عصر براي بازديد عموم در مجموعه ريفولي واقع در خيابان مرجعيون شهر نبطيه داير است.  اخبار