دكتر محمد حسين ظريفيان در سمت مديركل پژوهش‌هاي اسلامي سازمان صدا و سيما معارفه شد


 • به گزارش روابط عمومي اداره‌كل پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما، دكتر محمد حسين ظريفيان امروز در سمت مديركل پژوهش‌هاي اسلامي سازمان صدا و سيما معارفه شد.

  در مراسم معارفه مديركل پژوهش‌هاي اسلامي سازمان كه دكتر حسين رضي معاون پژوهش، برنامه ريزي و نظارت سازمان، دكتر علي طلوعي رئيس مركز پژوهش و سنجش افكار سازمان و ميهماناني از حوزه علميه قم و مراكز صدا و سيما حضور داشتند از زحمات حجت الاسلام و المسلمين علي نهاوندي مديركل سابق تقدير و دكتر محمد حسين ظريفيان به عنوان مديركل جديد معارفه شد.

  در ابتداي اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين علي نهاوندي ضمن ارايه گزارشي از فعاليت‌هاي اين اداره كل، توجه سازمان به مقوله دين و رسانه را يادآور و خواستار پشتيباني جدي سازمان از اين مجموعه شد.

  در ادامه دكتر رضي حركت سازمان را در مسير تعامل نهاد رسانه و نهاد دين دانست و گفت: اين حركت احتياج به تقويت جدي دارد كه ما نيز نسبت به آن اهتمام داريم.

  وي مقولات مهمي همچون موسيقي در رسانه را از جمله مباحث مهمي ذكر كرد كه بايد در تعامل با حوزه هاي علميه اين مسائل به صورت كاربردي تعريف شود.

  معاون پژوهش، برنامه ريزي و نظارت سازمان صدا و سيما پرداختن به مسائل مبتلابه رسانه و جامعه را از موضوعات اساسي كرسي‌هاي آزادانديشي مورد انتظار در اين اداره‌كل دانست و ايجاد فضايي مناسب براي پرداختن به اين مسائل در مجامع علمي و رسانه‌اي را از ماموريت‌هاي اين اداره كل برشمرد.

  سپس دكتر ظريفيان، مديركل پژوهش‌هاي اسلامي سازمان گفت: آنچنان كه در تقابل با ائتلاف رسانه اي نظام سلطه در حوزه سياسي و نظامي برنامه داشته ايم، درهجمه معرفتي و اخلاقي دشمن با ابزار رسانه نظام‌مند عمل نكرده ايم.

  وي با اشاره به جايگاه منحصر به‌فرد اين اداره‌كل در حوزه دين و رسانه، ظرفيت هاي نهفته حوزوي را گنجينه‌اي بي بديل دانست كه رسانه هنوز بهره لازم را از آن نبرده است و به شدت به آن نيازمند است.

  دكتر ظريفيان با برشمردن شاخص‌هاي اساسي رسانه تراز انقلاب اسلامي افزود: اين مجموعه بايد در جايگاهي قرار بگيرد كه برنامه سازان رسانه ملي براي غني‌تر ساختن آثار خود از حيث معرفتي احساس نياز به آن كنند و فراتر از آن بتواند جريان ساز و نياز ساز باشد.

  در پايان اين مراسم حكم مديركل پژوهش‌هاي اسلامي سازمان صدا و سيما به دكتر محمد حسين ظريفيان تقديم و از زحمات حجت الاسلام و المسلمين علي نهاوندي تقدير به‌عمل آمد.

  لازم به ذكر است دكتر محمد حسين ظريفيان دانش آموخته سطوح عالي حوزه علميه قم، دكتراي مديريت رسانه از دانشگاه تهران، كارشناسي ارشد علوم ارتباطات اجتماعي از دانشگاه صدا و سيما و كارشناسي مديريت فرهنگي، مدرس دانشگاه تهران و دانشگاه علامه طباطبايي و صاحب تاليفات متعدد در حوزه دين، رسانه و ارتباطات است.

  وي پيش از اين معاون مطالعات و برنامه‌ريزي اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي اسلامي، مديركل پژوهش و برنامه‌ريزي بنياد ملي نخبگان، رييس كميسيون شناسايي و هدايت استعداد بنياد ملي نخبگان، رييس كميته فرهنگي و رسانه پنجمين، ششمين و هفتمين همايش نخبگان فردا، دبير شوراي راهبري طرح ملي شهاب و عضو ستاد تدوين سند راهبردي كشور در امور نخبگان بوده است.


  اخبار