پيام رئيس رسانه ملي به مناسبت هفته پژوهش
 • به نقل از روابط عمومي رسانه ملي، آقاي پيمان جبلي رئيس سازمان صدا و سيما در پيامي‌كه به مناسبت روز پژوهش منتشر شده آورده است:
   بسم الله الرحمن الرحيم
   «مقام معظم رهبري: عنصر تحقيق و پژوهش در همه جا به صورت يك اصل در مجموعه كارها بايد مورد توجه قرار گيرد»
   پژوهش فرايندي برنامه ريزي شده، نظام مند، هوشمندانه و قابل اعتماد براي كشف حقايق، فهم عميق مسائل و دستيابي به راه حل هاي مؤثر و معتبر است. تحقيق و پژوهش نويدبخش رويش جوانه هاي معرفت و شكوفايي و سرزندگي در اقليم دانايي است. پژوهش ريشه در ضمير پاك جويندگان نستوه علم و دانش دارد و در پرتو انديشه هاي ناب سر بر سپهر بالندگي و تعالي مي سايد. بي توجهي به پژوهش گام نهادن در مسير تاريكي است. پژوهش خورشيدي است كه در پرتو آن مي توان طي طريق كرد و به سرمنزل مقصود رسيد و چنين است كه در جهان معاصر، ساز و كار اصلي همگامي‌با تحولات نظري و پيشرفت هاي فناوري، پژوهش است.
   صدا و سيماي جمهوري اسلامي همواره در حوزه پژوهش هاي ارتباطي و اجتماعي و ديگر زمينه هاي بين رشته اي پيشگام و پيشرو بوده و از جريان پژوهش و نهضت توليد علوم در كشور حمايت كرده است. تحقق آرمان ها و رسالت رسانه ملي و دست يابي به جايگاه رسانه تراز در گام دوم انقلاب اسلامي‌كه به تعبير مقام معظم رهبري؛ دانشگاهي براي ارتقاي سطح آگاهي و معرفت عمومي، آوردگاهي براي مقابله با امواج خصمانه تحريف و تفتين، آسايشگاهي براي بهره مندي چشم دل همگان از جلوه هاي زيبايي و هنر و قرارگاهي براي پراكندن اميد و نشاط در فضاي عمومي‌كشور باشد، ضرورت التزام ما به رويكردهاي علمي و پژوهشي را در سياست گذاري، برنامه ريزي، برنامه سازي و نظارت و ارزيابي بر روندها و فرايندها، دو چندان مي كند تا توليدات رسانه اي مستظهر به پشتوانه تحقيقاتي غني باشد و ضمن حفظ و تعالي نقش آفريني موثر و بي بديل در اعتلاي فرهنگ جامعه، در عرصه رقابت با ساير رسانه هاي ملي يا فراملي سطح كيفي و كمي‌برنامه هاي خود را ارتقا بخشد.
   در دوره تحولي و آغاز فصل جديد فعاليت رسانه ملي، براي ايفاي رسالت انقلابي خود و تحقق آرمان عدالت گستري و هويت محوري و تبديل شدن به صداي جمهور و منادي حق طلبي، روشنگري و استكبارستيزي، بيش از پيش نيازمند مطالعات راهبردي و كاربردي، آينده پژوهي، مخاطب شناسي و توسعه و تعميق نظرسنجي، افكارسنجي، نيازسنجي و اثرسنجي در داخل و خارج از كشور هستيم. اين امر نيازمند همت والا و بيش از پيش پژوهشگران متعهد و متخصص بخصوص مجموعه هاي پژوهشي درون سازمان است كه با عزم و روحيه انقلابي و درك شرايط و اقتضائات رسانه و بهره گيري از دانش بومي، پشتوانه علمي‌براي مجموعه فعاليت هاي سازمان فراهم آورند.
   روز پژوهش را به همكاران گرانقدرم؛ اساتيد، دانشجويان و پژوهشگران فرهيخته و فرزانه رسانه ملي و ديگر فعالان حوزه علم و تحقيق، تبريك و تهنيت عرض مي كنم و موفقيت و سرافرازيشان را در طي طريق دانايي و معرفت از خداوند متعال خواستارم.
  اخبار